0212 243 36 39
İade Politikası

Tüketici Kanunu’na göre,  siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde  “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı”  bulunmaktadır. Değişim,  iade ve garanti şartları aşağıda detaylandırılmıştır.

Değişim;

Ürün değişimleri fatura tarihinden itibaren 7 gün içerisinde (ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla) yapılmaktadır.

İade;

Siparişinizi teslim aldıktan sonra üründen kaynaklanan bir problemden (hasar, arıza, yanlış ürün gönderimi vb), ürünü beğenmemeden  dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinize geçtiği tarihten itibaren en geç yedi (7) iş günü içinde fatura ile birlikte size ulaştırılan iade talep formunu doldurarak, ürünü orijinal ambalajı bozulmadan, yanında size gönderilen bütün belgelerle, iade talep formunda belirtilen adrese, MNG Kargo ile iade edebilirsiniz.

Ürün iadelerinde bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bunlar;
•    Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalıdır.

•    Faturanın arkasındaki iade talep formu eksiksiz doldurarak, ürünün satış faturasının tüm nüshaları ürünlerle birlikte gönderilmelidir.

•    Ürün (ler), teslim alındığı andaki durumu ile iade edilmelidir.
•    Ürün LEFCA’ya ulaştıktan sonra, incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama üç (3) iş gününü almaktadır. 3 iş günü sonunda olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılmaktadır.

•   Kargosu ödenmiş bir ürünün iadesi yapıldığında sadece ürünün fatura üstünde yazan tutarı iade edilir. Kargo ücreti iade edilmez.

Özel Üretim Ürünler

Üretimden kaynaklanan hatalar dışında, müşterinin özel talebine istinaden üretilmiş olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

İade ve değişimde kargo bedeli;

İade/değişim istediğiniz ürünleri fatura tarihinden itibaren yedi (7) gün içinde kargoyla aşağıda bulunan adrese gönderebilirsiniz. Teslimat tarihinden itibaren üç (3) iş günü içinde MNG ile gönderilen ürünün, kargo ücretini LEFCA karşılamaktadır. Diğer koşullarda kargo ücreti size aittir. Ürünün; hasar, arıza veya yanlış gönderiminden kaynaklı iade veya değişim talep edilmesi halinde kargo ücretini LEFCA karşılayacaktır.

Yurtdışınan yapılan değişim ve iade gönderilerinde DHL kullanılmalıdır.Gönderim için sınırlandırılmış sure yukarıdaki gibidir.

Ürün ve Kampanyalardan Haberdar Olun.